Sinan YÜCE

“JOKER” YENİ NESİL “HOW HOW”

Joker deyince “yeni nesil” in aklına hemen efsanevi yapımlar sıralamasında kötü ancak bir o kadarda aranan yapımlar gelir, hani dersiniz ya yok mu öyle, böyle, şöyle, biri gelse de kötülerle aynı lisanı konuşsa haddini bildirse, doğru güzel olan ne varsa yapsa ve gitse. Haddini aşarsa doğru, güzel canlılara, doğaya ve evrene zarar verirse bir başka doğru güzel gelse ve doğruları güzelleri yaparak gitse…

Film dizi işte, izlemesi keyif haz verici nice yapımlar var.

Önceki çalışmalarım göz önüne alınacak olunursa bu yazım size biraz derdest gelecek olabilir.

Şimdi ne oldu da joker vs birikimlerini bir kenara bırakıp tuhaf film diziler cümleler ile giriş yapıp bu tarz yazı yazdı diyen sayın ve saygıdeğer mini okuyucu kitlem bu aralar biraz rahatsızım. Özür dileyerek belirteyim epey rahatsızım.

Beni rahatsız eden şeylerin başında da dizi filmler var. Ateş püskürür durumdayım. Okumadan neyin ne olduğunu matematik fizik geometri pozitif bilim bilmeden gevşek gevşek her şeyi bayağılaştırarak bilim kanun ve teorilerini küçümseyen her şeyi bilim ötesine bağlayan canlı kitlelerine karşın anlam kapılarımı kapamış durumdayım.

Yok manikür esnasında tırnağı kırılmış, yok saçı permamızmış, yok lastiği patlamış yok iş ilanlarına başvuru yapıyormuş iş bulamıyormuş, yok suymuş buymuş vs yok sevgilisi başka birine göz kırpıştırıyormuş. Ohoo ne ararsanız var. Gündelik hayat kolay sevmek ve kolay kapmak adına yok oğlu yok.

Şu, buna takla atıyormuş, bu, şunu tanıyormuş bu, şunlara bunlara güveniyormuş, zamanı değilmiş, biri çok başarılıymış öteki başarısızmış tüm olan biten ne varsa son “x” vakittir çok rahatsızım. Basın yayın izlenmez, gazete mecmuuma okunmaz duruma gelinmiş rahatsızım. Kolay sever ve kaparlar kendilerini moda podyum belirleyicisi olarak görmüş herkes podyum meraklısı olmuş ciddi anlamda rahatsızım.

Ne Yazacak kalem ne gereğini yapacak kalem yokmuş rahatsızım.

Burada şurada yazılanlardan menfaat sağlanıyormuş Karl Marx, Fyodor Dostoyevski,Nietzsche, Michel de Montaigne, Einstein,Hawking, oktay sinanoğlu, ibni sina, mimar sinan dan daha haz verici çalışmalar yapıp, yazılar yapıyormuşum yaptıklarımı çaldırtıyormuşum acayip rahatsızım. Çok kıymetli vaktim çar çur ediliyormuş hele ki adım cismim gayrımda kullanılıyormuş rahatsızım.

Dünkü çocukların ağızlarında kötü-pis kelimeler dolmuş, koca koca insanları, toplumları yönlendirerek akıl verir yönlendirir olmuş çok rahatsızım.

Okey kahvehane masalarına dadanılmış rahatsızım. Ortalık kumarbazlar doluymuş rahatsızım.

Oyun masalarında “Joker” Yeni Nesil “How How” kartlar açılıyormuş çok rahatsızım.

E bunlara bu gücü veren X Y Z W olan referanslar var, alayından rahatsızım. Epeydir birkaç program hariç tv izlemediğimi radyo dinlememeye gayret ettiğini mini çevrem okuyucu kitlem bilir bunlardan da rahatsızım. Uzun süredir basın yayın organizasyonlarının biçimsel yanlışlarından rahatsızım. Olan biten doğru güzel olmayan ne varsa rahatsızım.

Tüm bu olan bitene rağmen herhangi bir yapımcıdan sanatçıdan sanat film müzik teklifi de gelmiyor rahatsızım.

Çözümsüzlük Teorisi dâhil olmak üzere birçok teoriye, bilim çalışmasına katkı sağlamış alanında uzman yetkin kişilerle imza atmış bir kişi olarak, Çözebileceğim her herhangi bir problemi kendilerince yorumlayıp problemi olduğundan farklı görüp başka problemler çıkarıp menfaat temin etmeye çalışanlardan gayb’ında kullananlardan komple rahatsızım. Kapısından içeri girmediği yerlerle ilgili hurafeler saçanlardan “Joker” filmini izlemeden Yeni Nesil “How How” ‘ın ne olduğunu bilmeyenlerden komple rahatsızım.

Bana anarşist, deli, zırdeli, komünist, ülkücü diyeceklermiş biri bir yerini güneşe dayamış öteki yıldırımlara dayamış rahatsızım. Birileri vasatmış ötekileri nezihmiş burjuvaymış şu bu üstüymüş ayrıcalıklıymış komple rahatsızım. Biri sol-sağ bacağını zıplatır öteki orası burasını kaşınır kıpırdaştırır rahatsızım. Biri daha insan olmaktan acizken diğerini malı olarak görür yekten rahatsızım.

Geçmişini kendi kendini yarım yamalamak bilen şunlara bunlara güvenip önce kendine sonra O’na güvenmeyen kim varsa alayından, hepsinden rahatsızım. Bu arada mini okuyucu kitlem, kendimden de rahatsızım. Sorularıma cevap verecek kitapları kg ile satıyorlarmış kişiler kiralıkmış özgür olanları bulamamaktan da rahatsızım.

Bilim, fen, hak, hukuk, adalet, kanun, tüzük, yönerge bilmeyen kolay sever kolay kapar kafasına göre yönetir kafasına göre takılan adı her ne olursa olsun kim varsa hepsinden rahatsızım. Geçmişte kötü şu bu olmuş alayından rahatsızım!

Şahsi bekasını insan, insanlığın ötesinde tutan adı ya da cismi her ne olursa olsun kim varsa hepsinden rahatsızım.

Tersine mühendislik bilmeden kelimelerin içerisinden seçilen sözcükler kriptoloji bilimi keyfi yorumlanır işlenir olmuş rahatsızım.

Koskoca kitaplar birer cümle için okunmaya başlanılmış rahatsızım. Eski kitaplar eskiciler tarafından kilo ile alınır-toplanır olmuş rahatsızım.

Çok Değerli kıymetli olanlar kıymetsiz ve değersiz olanlar tarafından kesilip biçiliyormuş şekillendiriliyormuş çok rahatsızım.

Karagözlü oyun parkına x km mesafe varmış t sürede gidiliyormuş ortalama hız hesaplanıyor radar cezaları yazılıyormuş çok daha rahatsızım.

Her ne olursa olsun diye yüksek ego ve kibirle yaşayan canlılar varmış acayip rahatsızım.

Benim problemimden acımdan beslenerek gününü gün eden yaşayan canlılar varmış rahatsızım.

Sahte diplomalı doktorlar seyircilerin katılımcıların eşliğinde uzaktan-yakından beyin ameliyatları yapıyormuş çok rahatsızım. Sayın mini okuyucu kitlem muhtemelen biraz zorlasak ben sizden sizde benden rahatsız oluruz. Bu durumdan da rahatsızım.

Hatırlatmakta fayda var;

Bir baba yüz öğretmene bedeldir.

Öğretmenler!

Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu kalite ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Sinan YÜCE

Güvenlik Bilimleri Uzmanı

Bilgisayar Mühendisi

İnsan, Bilim İnsanı